Στον δεύτερο Ελευσίνιο μήνα (21/10 ως 21/11), με εργαλεία τους ελληνικούς μύθους, τον οραματισμό, την αυτοπαρατήρηση και τον ελληνικό διαλογισμό, συνδεόμαστε με το πρότυπο του θεού Άρη, του θεού που άρχει του θεμελιωτικού συμπαντικού Νόμου της Ζωής.
"Know thyself", the experience of our true nature is the way to liberty, innocence, unity and peace. We will be reminded of our devine self in the place where the "know thyself" was born.
Μια μαγική διαδρομή αναζήτησης και αναγνώρισης του Εαυτού, μέσα απ’ την ιερή ελληνική μυθολογία και τις δυνατές αρχετυπικές εικόνες των Ελλήνων θεών, συνδυασμένες με τη γιόγκικη σοφία της Ανατολής.
Εδώ θα βρείτε αμέσως εάν υπάρχει αυτή την στιγμή, κάποια εκδήλωση που μπορείτε να παρακολουθήσετε